Stanley FatMax Ratchet Screwdriver Bit Set 13 Pcs (3452F)
High quality, 3-position ratchet screwdriver with fixed, forward and reverse action. Pistol-grip position for comfort and higher torque. Includes 12 screwdriver bits and internal storage.
- Chrome Vanadium Steel Blades
- Soft-Grip Handle
- Standard & Pistol-Grip Position
- Internal Bit Storage
View all: FatMax Bit Holders
High quality, 3-position ratchet screwdriver with fixed, forward and reverse action. Pistol-grip position for comfort and higher torque. Includes 12 screwdriver bits and internal storage.
- Chrome Vanadium Steel Blades
- Soft-Grip Handle
- Standard & Pistol-Grip Position
- Internal Bit Storage
View all: FatMax Bit Holders
You may also like:
| Specification | |
|---|---|
| Bit Holder Size | 1/4" Hex |
| Blade Material | Chrome Vanadium Steel |
| Brand | FatMax |
| Carry Case/Bag Included | No |
| Carrying Facility | Without Carrying Facility |
| Magnetism | Non-Magnetised |
| Manual or Powered | Manual |
| Manufacturer Guarantee | 1 Year Guarantee |
| Model No | FMHT0-62691 |
| Overall Length | 315 mm |
| Pack Size | 1 |
| Pack Type | Set |
| Pieces in Pack/Case | 13 |
| Product Type | Screwdriver Bit Set |
| Screwdriver Blade Length (Band) | 0-99mm |
| Screwdriver Product Type | Ratchet |
| Screwdriver Tip Size | Mixed |
| Screwdriver Tip Type | Mixed |
Product Contents
FatMax multi-bit ratchet screwdriver and 12 x bits (3 x Phillips (#1, #2 and #3), 3 x PZ (#1, #2 and #3 ), 3 x slotted (5, 6.5 and 8mm) and 3 x TX (T10, T15 and T20)).